žmogus ir kompiuteriai

Miau, svečiavausi pas pelėdą! Jis buvo labai susimąstęs. Paklausiau kas atsitiko. Pelėda ilgai žiūrėjo į mane geltonomis akimis. Žiūrėjo ir nemirksėjo! Nieko nesuprantu, ar jam liūdna? Ėmiau murkti iš visų jėgų! Mrrrrrrrr, mrrrrrrr, mrrrrrrrr. Mano draugas nurimo ir paklausė: „O kas yra kompiuteris?“

Užsiėmimai trumpai
Dabar aš žiūriu į pelėdą. Nieko nesuprantu. Juk jis žino, kas tai yra! Pasirodo, pelėda žino, kas yra kompiuteriai, bet vakar mieste matė kažkokį naują. Važinėjantį po pievą! Pelėda nesuprato, ką tas daiktas daro. Bandė jį pagauti, bet jis labai sunkus!

Nežinojau kaip padėti pelėdai. Miau! Pakviesiu draugą mokslininką! Jis tikrai žinos ir pelėdai papasakos!

kompiuteriai
Mrr, kai žmogus sugalvojo kompiuterį, jis buvo labai didelis! Užimdavo visą kambarį. Aplink jį reikėdavo vaikščioti ir spaudinėti mygtukus. Mrrr, net ekrano jis neturėjo!

Dabar kompiuterį gali neštis su savimi. Jie maži, lengvi. Ir daug galingesni nei jų seneliai!

Draugas mokslininkas štai ką papasakojo: kompiuterius ir elektroninius prietaisus galima valdyti balsu! Mokslininkai bando padaryti, kad juos būtų galima valdyti ir mintimis! Labai įdomu. Pažiūrėk daugiau apie žmogų ir kompiuterį (LT, video)!

robotai
Robotai – tai maži pagalbininkai. Jie padeda žmogui fabrikuose. Kilnoja sunkius daiktus. Surenka detales. Kerpa, pjauna, klijuoja. Robotas gali daryti viską, ką jį žmogus užprogramuoja daryti.

Robotų būna ir namuose. Jie siurbia ir pjauna žolę. Miau, tokį robotą matė ir pelėda! Tai nebuvo priešas, o pagalbininkas!

Robotai padeda gydytojams atlikti operacijas. Kai kurie net skrenda į kosmosą ir tyrinėja Mėnulį bei kitas planetas.

Mano draugas pelėda jau nurimo. Jis žino, kad pievoje buvo robotas. Ir galės kitiems gyvūnams papasakoti!


sekite mus