Mrrr, taip saldžiai miegojau. Bet labai keistą sapną sapnavau. Kad esu toks didelis, net kambaryje netelpu! Miau! Miau! Net už savo žmogų didesnis buvau! Miau, man labai patinka miegoti! Aš visą dieną galėčiau miegoti! Mrrr, miegame kiekvieną dieną. O ar visada ir sapnuojame? Kas yra sapnai?
Užsiėmimai
trumpai
Pabundi ir atrodo tiek visko nuveikei! Ir su draugais susitikti spėjai ir keistas vietas aplankei.
Visi šie keisti nuotykiai ir vaizdai, kuriuos matai miegodamas, vadinasi sapnais. Mrr, kaip jie atsiranda, kaip veikia?
kodėl mes sapnuojame?
Miau, kiekvieną dieną pamatome vis naujų dalykų! Kažko išmokstame, gal išsigąstame. Kartais pamatome naujas vietas ir žmones. Mūsų smegenys renka ir saugo tokią informaciją. Mrr, ar gali įsivaizduoti, kiek jos daug?
Kai miegame, smegenys parodo mums prisiminimus ir įspūdžius. Mrr, mūsų smegenys – labai kūrybingos!
Joms patinka pridėti visokių veikėjų, kokių mes dar nematėm. Miau, kartais jie susimaišo. Tada sapnuojame keistus dalykus.
Mokslininkai vis tiria sapnus. Tai labai sunkus darbas. Juk sapnus matyti gali tik tas, kuris miega. Sapnai nuo pat senų laikų buvo žmogų stebinantis dalykas. Anksčiau žyniai nustatydavo, kokie karalių sapnai buvo pranašiški. Po truputį jie analizavo simbolių reikšmes. Taip atsirado sapnininkai. Tai tarsi sapnų žodynas, kuris padeda išsiaiškinti, ką reiškia mūsų sapnuojami sapnai.
treniruojamės sapnuodami?
Miau, apie sapnus paklausiau ir savo draugo mokslininko! Jis man papasakojo, ką mano kiti mokslininkai! Pasirodo, miegant ir sapnuojant, mūsų kūnas gali treniruotis.
Miau, kaip tai veikia? Pavyzdžiui, jeigu aš sapnuoju, kad gaudau po namus pelę, tai mano smegenys sužadina raumenis, kurie atsakingi už bėgimą ir reakciją.
Kol miegame, į sapnus įtraukiame savo aplinkos garsus ir stimulus. Pavyzdžiui, jeigu kas nors už sienos garsiai groja gitara, gali susapnuoti, kad esi koncerte. O gal net pats groji.
kiek reikia miegoti, kad būtum sveikas?
Miau, miegas labai mums svarbus. Jis padeda pailsėti. Kai kūnui užtenka miego, mes turime daug energijos. Esame linksmi ir kūrybingi! Miau, kiek žmogui reikia miegoti, kad būtų sveikas?
Mokslininkai sako, kad septynių valandų. Miau labai svarbu – kada einame miegoti. Man pelėda sakė, kad miego režimas – labai svarbu!
Draugas mokslininkas linksi galva. Jis sako, kad miegoti reikia visada tuo pat laiku. Mrr, todėl kai tėveliai sako, kad laikas miegoti, taip ir yra!