kaip anksčiau žmonės gydėsi? ką reiškia grūdintis?

Mrr, toks ankstus rytas. Aš pavalgęs, trečią sapną sapnuoju. Girdžiu tik iš dušo: „Aaaaaa!“ Miau! Išsigandęs šokau iki lubų! Nesupratau, kas dedasi, kas ten rėkia??? Vėl tik: „Aaaaa!“ Nėriau po stalu. Prispaudžiau uodegą prie žemės. Nejudu.

Sveikata trumpai
Viską papasakojau kaimynui katinui. O šis tik juokiasi iš manęs! Pasirodo, mano žmogus grūdinasi. Grūdinasi? Su grūdais save trina? Miau, ką reiškia grūdintis? Kodėl to reikia? Lekiu pas pelėdą, jis tikrai žinos!

ką reiškia grūdintis?
Miau, grūdinimasis – tai būdas stiprinti sveikatą. Kad bakterijos ir virusai nepultų. O imunitetas būtų stiprus. Imunitetas – tai tokie nematomi kareivukai mūsų kūne. Jie kovoja su virusais ir veja lauk ligas!

Mrr, labai įdomu! Žmogus grūdindamasis pripranta prie šalto vandens ir šalčio. O kai organizmas pripranta, jis geba greičiau sušilti bet kokiomis sąlygomis.

O vieno karto po šaltu dušu užtenka? Miau, visi galime išsimaudyti ir nesusirgti! „Ne“, – sako man pelėda. Grūdintis reikia visada. Kaip per dieną žmogus neužauga, taip ir nuo vieno dušo užsigrūdina.

kaip žmonės gydėsi anksčiau?
Miau, pelėda sakė, kad anksčiau grūdinimasis buvo geriausias vaistas! Miau, ar žinojai, kad anksčiau vaistinių nebuvo? O kaip kiti vaistai? Kaip žmonės gydėsi?

Pirmosios vaistinės Lietuvoje ėmė rastis prieš daugiau kaip 500 metų! Jose buvo galima nusipirkti gyvačių nuodų, vaistažolių, brangakmenių. Taip pat įvairių prekių, kurių tuo metu Lietuvoje nebuvo: muilo, prieskonių ar vyno. Visi vaistininkai turėjo mokėti lotynų kalbą.

Miau, senais laikais dar nebuvo daktarų. Kas gydydavo žmones? Į pagalbą ateidavo burtininkai ir žyniai. Jie gydė žolelėmis, užkalbėjimais ir amuletais. Dabar tai vadinama liaudies medicina.

pirtys
Mrr, anksčiau pirtis buvo labai svarbi vieta! Joje vykdavo daug įvairių gydymų. Kvėpavimai žolelėmis, kompresai ir grūdinimasis!

Miau, kai kitą kartą išgirsiu duše šaukiant „aaaaa“, nebijosiu. Žinosiu, kad mano žmogus grūdinasi!
sekite mus