jaunasis šefas – virtuvėje gali būti smagu!

Ar galėtum išvardyti 10 skirtingų prieskonių? O 10 skirtingų daržovių? Kas aštriau – paprastas pipiras ar aitrioji paprika? O ar žinai, kaip geriausia plakti kiaušinį? Mrr, virtuvė gali būti nuostabi vieta mokytis, ragauti ir keliauti po viso pasaulio kultūras! Kol lauke šalta ir žvarbu, o visi gyventojai susigūžę būna namuose, miau, turime naują misiją – pažinti skirtingus skonius ir virtuvę!

Užsiėmimai trumpai
maži, bet kandūs
Prieskoniai – tai džiovinti, fermentuoti ar kitaip ruošti vaisiai, sėklos, šaknys ar žolelės, kurie suteikia maistui naujų skonių ir spalvų.

Prieskoniai padaro maistą dar gardesnį – saldesnį, sūresnį, kvapnesnį, įdomesnio skonio! Kai turėsi laisvą minutę, paprašyk tėvelių, kad supažindintų tave su jais. Pažiūrėk, kaip jie atrodo. Pauostyk ir pabandyk įsivaizduoti jų skonį. Ar jie bus sūrūs, saldūs, ar kartūs? O gal tokie, kurių negalėsi apibūdinti?

Dažnai prieskonių dėti reikia labai mažai, nes jų skonis yra stiprus. O koks nors ten pipiras gali net įkąsti į liežuvį.

pasidaryk savo prieskonių abėcėlę

Tavo kasdienis maistas irgi turi įvairiausių prieskonių, kuriuos mėgsti. Ar žinai šių prieskonių pavadinimus? Tikriausiai žinai cukrų, druską, pipirus? Kokius dar? Išvardink jau žinomus! Paklausk tėvelių jų mėgstamų prieskonių. Kartu su tėveliais nupieškite patiekalų ir prieskonių abėcėlę.

Nupiešk įvairiausius patiekalus lėkštėje, o aplink juos – naudotus prieskonius. Taip visada žinosi, kokie prieskoniai yra tavo lėkštėje, atsiminsi ir atpažinsi ragaudamas.

Kai kurie prieskoniai tau bus labai nauji, tad paklausk tėvelių, kokį skonį maistui jie suteikia. Kai ruošite maistą, paragauk visų prieskonių ir ingredientų. Pavyzdžiui, jeigu mama ar tėtis kepa pyragą su obuoliais, paragauk žalio obuolio, prieš beriant pauostyk cinamoną. O tada paragauk ir iškepusio pyrago. Mrr, dabar jau žinai, kas būna, kai skoniai susijungia! Gardumėėėlis!

 

prieskonių sodelis

Ar žinai, kad gali užsiauginti savo prieskonį? Į nedidelę stiklinę įpilk vandens ir įdėk svogūno galvą. Miau, taip, kad šaknys būtų vandenyje. Svogūnas plaukti neturi, o tik laikytis stiklinės viršuje. Padėk jį ant palangės ir per savaitę–kitą pamatysi – iš jo auga laiškai! Kad svogūnas užaugtų didelis didelis – kiekvieną dieną palinkėk jam gražios dienos. Taip pat užauginti gali daug augaliukų (EN, video)!

Kartu su tėveliais pasitark, kokius prieskonius galite auginti namuose.

įrankių karalystė

Ar pastebėjai, kokia galybė virtuvėje skirtingų įrankių, indelių, peilių, plaktuvų ir net karščiui atsparaus popieriaus? Visi jie naudojami gaminti maistą.

Paprašyk tėvelių kasdien supažindinti su keletu naujų įrankių. Taip netrukus susipažinsi su maisto ruošimo paslaptimis.

Kad galėtum tapti tikru šefu ir padėti virtuvėje, tau reikės išmokti naudotis virtuvės įrankiais, puodais, dubenėliais… Gali išmokti plakti kiaušinį, paruošti patiekalą kepti orkaitėje, trinti prieskonius, spausti česnaką, plėšyti salotas. Minkyti, kočioti, pjaustyti ir dar daug daug visko. Miau, bus taip smagu, kad nesinorės nieko kito veikti!

Miau, kai kitą kartą mama arba tėtis gamins maistą, pasisiūlyk padėti. Taip labai greitai išmoksi daug naujų, smagių dalykų.

Pamatysi, tikrą skonių magiją vienoje vietoje! Galėsi ragauti skirtingus prieskonius, sumaišyti salotas ar stebėti kaip gimsta duona!

sekite mus