įvairios pasaulio mokyklos

Miau, argi ne keisti šie metai? Mano žmogus visą laiką mokosi namuose! Kartais jam patinka. Mrrr, kai gali ilgiau pamiegoti! O kartais jis nori atgal į mokyklą. Kai pasiilgsta savo draugų ir mokytojų. Įdomu, o kokių mokyklų pasaulyje būna?

Mokslas trumpai
Pelėda man pasakojo, kad jo sesė gyvena Australijoje. Ten daug dykumų. Labai karšta ir sausa. Miau, o miestai labai toli vienas nuo kito. Kartais net kaip dvi Lietuvas sudėjus!

Bet žmonės vis tiek visur gyvena. Net dykumoje! Ir vaikai ten gyvena. Ir jie nori išmokti skaityti ir rašyti. Prieš beveik 80 metų australai kai ką sugalvojo! Kad vaikai gali mokytis namuose!

Vaikai mokėsi per radiją. O namų darbai atkeliaudavo paštu! Ar gali įsivaizduoti? Dabar vaikai ir mokytojai bendrauja internetu. Visai kaip mes!

mokykla valtyje
Mrrr, yra tokia šalis Bangladešas. Ten labai daug vandens. O kai kurie žmonės gyvena skurdžiai. Kai kurie miesteliai sugalvojo idėją! Padaryti mokyklą valtyje. Taip vaikai gali mokytis plaukdami. Jie keliauja į biblioteką. Aplanko muziejus. Net susipažįsta su aplinka ir gamta!

Panaši mokykla yra ir Nigerijoje. Mrrr, atrodo kaip medinis namukas ant vandens. Jis plūduriuoja, o vaikai mokosi! Kaip manai, kiek ten telpa vaikų? Vienu metu net šimtas!

mokykla be taisyklių
Miau, o ar girdėjai apie mokyklą be taisyklių? Niujorke, Amerikoje, tokia yra! Čia vaikai patys renkasi, kas jiems įdomu. Gal įdomu tik matematika? Tada gali mokytis tik matematikos!

Čia nėra pažymių ir namų darbų. Vaikai net gali miegoti, jei nori! Ir mokytis, kada nori. Jie patys sukuria taisykles. Mrrr, man labai patiktų! Snausčiau ir viena ausimi klausyčiau!

mokykla urve
Kinijoje yra daug mažų miestelių. Miestai ir mokyklos toli. Žmonės vis galvojo – ką daryti? Kaip padėti vaikams!

Mrrr, ir padarė mokyklą urve! Čia yra net šešios klasės. O mokosi net 600 mokinių!

Mrr, kiek daug visko yra pasaulyje! Vaikai mokosi ir miške, ir urve, ir ant vandens! Miau, o kokia mokykla tau labiausiai patiko?
sekite mus