ar žinai, kas yra fobija?

Miau, mano žmogus-mama labai bijo vorų! Visada pradeda šaukti: „Pagalbos! Pagalbos!“ Iš pradžių aš irgi išsigąstu! O tada ateinu pažiūrėti, kas ten. O ten – voras! Niekaip nesuprantu, kaip galima jo bijoti. Jis toks mažas! Reikia išgelbėti mamą! Šokau ant to voro ir prispaudžiau prie žemės! O tada ir suvalgiau!

Sveikata trumpai
Mrrr, papasakojau apie tai pelėdai. Jis kelis kartus sumerkė dideles savo akis. O tada papasakojo apie baimes. Štai ką sužinojau!

Baimės jausmas – tai natūrali gynybinė reakcija. Baimė perspėja mus apie pavojų.

Miau, kartais baimė būna labai keista. Žmonės bijo įvairiausių dalykų. Tokių kaip vorai, krentantys lapai, balti puslapiai ir daug kitų. Mrrr, juk voras negali užpulti žmogaus. Žmogus toks didelis! Miau, o voras toks mažas!

Tokios keistos baimės turi vardą. Ar žinai, koks ji? Miau, fobija! Tokių fobijų yra labai daug! Paklausiau pelėdos, kokių jų dar būna.

keisčiausios fobijos
Miau, yra tokia burbulų baimė. Ir apskritimų. Mokslininkai vis spėlioja, kodėl žmogus bijo burbulų. Pelėda sako, kad gal tai dėl nuodingų gyvūnų. Nieko nesuprantu.

Kuo panašūs burbulai ir gyvūnai? Pelėda sako, kad ant jų odos būna apvalios dėmelės. Jos reiškia, kad gyvūnas nuodingas. O tos dėmelės žmogui panašios į burbulus. Kaip keista!

Draugas mokslininkas pritaria pelėdai. Jis sako, kad žmogus sutapatina apskritimą su ligomis. Mrrr, ar žinai, kaip atrodo vėjaraupiai? Kai kūną išberia mažais raudonais spuogiukais. Anksčiau tepdavo juos specialiu skysčiu. Jo spalva būdavo žalia. Ir tada žmogus vaikščiodavo nutapytas žaliais taškeliais.

ko bijo vaikai?
Labai sunerimau. O ar vaikai irgi bijo? Kokių fobijų turi vaikai? Pelėda sako, kad taip! Visi mes ko nors bijome. Draugas mokslininkas sako, kad vaikai labai dažnai bijo tamsos. Jų vaizduotė labai laki!

Dar vaikai gali bijoti kraujo arba didelių gyvūnų. Miau, aš irgi bijau didelių gyvūnų!

Mrrr, baimės akys didelės. Net pats mažiausias voras gali netilpti kambaryje!
sekite mus