kas bus ateityje ir ką veikia mokslininkai?

Mrr, aš taip saldžiai miegojau… Bet kažkas namuose nuvertė vazą! Šokau išsigandęs, maniau – dangus griūva! O gal tai pelytė? O gal tik sapnavau? Sėdžiu kampe ūsą užrietęs ir galvoju. Miau, šiais metais atsitiko daug keistų dalykų. Ir visi žmonės vis iš namų neišeina. Labai smalsu, kas bus ateityje. Paklausiau savo draugų mokslininkų. Dabar viską žinau! Mrr, papasakosiu tau, ką veikia mokslininkai. Ar žinai ką jie žino apie virusą?

Mokslas trumpai
ar norėtum būti mokslininku?
Miau, pirma, atspėk mįslę! Kas žiemą nusirengia, o vasarą apsirengia? Pasakyk mamai ar tėčiui. Atspėjai? Labai gerai! Miau, o dabar apie mokslininkus! Jie kiekvieną dieną sprendžia mįsles. Tokias, kaip tu dabar atspėjai. Jie ieško, kur virusas gyvena. Kur keliauja ir kur ilsis. Taip pat žiūri ar jis labai pavojingas. Bando surasti, kokius žmones virusas mėgsta. Kaip manai, labiau senus ar jaunus? Pabandyk nupiešti penkis virusus. Kokius skirtingus kostiumus jam uždėsi?

Mokslininkai, kaip tikri detektyvai sprendžia mįsles apie naują virusą. Kiekvieną dieną, su dideliais mikroskopais jie tiria kaip keliauja ir veikia virusas, bei piešia naujus žemėlapius. Taip pat daro visokius eksperimentus, ieškodami, kur virusas mėgsta apsistoti. Pavyzdžiui, tiria skirtingus paviršius ir medžiagas: medį, metalą, plastmasę, maistą ir net žmogaus odos paviršių.

Stebėdami pacientus, mokslininkai visame pasaulyje užrašo ir renka medžiagą apie amžių ir kitas įdomybes. Miau, ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mokslininkai bando išsiaiškinti, kaip pavojingas yra virusas skirtingo amžiaus žmonėms. Mrrr, baimintis nėra ko – vaikams jis mažiausiai pavojingas!

 

kas saugo mus nuo ligų?
Miau, suku ūsą ir galvoju… Mokslininkai tiek visko moka. O gal jie žino kas padės mums nesirgti? Miau, o tu žinai, kas saugo mus nuo ligų? Kodėl vieni serga, o kiti ne? Tai imunitetas! Jis ir mano, miau, ir tavo kūno dalis. Kaip kareivukas saugo nuo ligų. Jis pamato virusą ir jį užpuola. Taip virusas pabėga. Mokslininkai ieško kaip padaryti, kad tie kareivukai būtų stipresni. Kai suranda, padaro naują skiepą ar vaistą.

Mokslininkai taip pat bando išsiaiškinti, ką galėtų padaryti, kad mūsų imunitetas atlaikytų virusą. Imunitetas, tai tarsi maži organizmo kareivukai, kurie sukūrė sistemą. Ji atpažįsta įsibrovėlį virusą ir su juo kovoja. Jeigu mokslininkams pavyktų pažadinti ir padėti imuninei sistemai greičiau atrasti virusą, mes greičiau sveiktume ir ne tiek daug žmonių užsikrėstų.

O kaip jie tai padarys? Mokslininkai kuria vakciną. Tai toks skiepas su stebuklinga medžiaga. Mrr, ji padeda mums būti stipriems ilgą laiką. O virusas jos labai bijo!

Miau, o ar žinai, kokia svarbiausia mokslininkų užduotis? Taip, sukurti vakciną, kuri padėtų imuniteto kareivukams! Tai tarsi duoti jiems skydus ir kitus įrankius, kad galėtų geriau apsaugoti žmogų. Argi ne puiku?

Miau, kaip gerai, kad yra mokslininkai!
sekite mus