kada galėsiu pamatyti senelius?

Mrrr, man taip patinka seneliai ir močiutės! Kai jie aplanko, labai džiaugiuosi. Močiutė visada turi skanėstų. O seneliui nepabosta žaisti! Miau, tik nesuprantu – visą šeimą matau, o seneliai nebeatvažiuoja. Kas čia vyksta? Lekiu paklausiu kaimyno katino.

trumpai
Kaimynas katinas sakė, kad irgi pasiilgo savo senelių. Bet jis nežino, kodėl jie neatvyksta. Lekiu pas mokslininką!

kodėl negaliu susitikti su seneliais?
Kaip gerai! Turiu atsakymą! Mokslininkas sako, kad virusas ypač mėgsta vyresnius žmones ir senelius. Jų sveikata yra silpnesnė, neretai jie serga ir kitomis ligomis. Virusai gali ilgam ten pasilikti ir pridaryti daug bėdų. Todėl, saugodami savo senelius, turime pabūti atskirai. Mrrr, juk nenorime netyčia atnešti jiems viruso ir taip jų užkrėsti.
kaip galiu su jais bendrauti?
Nors ir negalime pamatyti senelių, bendrauti galime! Gali pradėti nuo skambučių. Kiekvieną dieną paskambink seneliui ir močiutei. Paklausk kaip jie laikosi, ką įdomaus perskaitė. O gal kažką įdomaus sapnavo? Paprašyk mėgstamo patiekalo recepto. Nepamiršk papasakoti kaip praėjo tavo diena. Ką pamatei ir kas tave nudžiugino.
Panašiai bendrauk ir su kitais giminaičiais, ir draugais.

parašyk seneliams laišką
Miau, o ar žinojai, kad kai seneliai buvo tavo metų, rašė laiškus? Ten sudėdavo visas istorijas. Kartu su mama ir tėčiu galite rašyti laiškus seneliams ir juos išsiųsti. Jie tikrai apsidžiaugs! Štai ką gali įdėti į laišką:

ant lapo nupiešk, kas tau labiausiai patiko šią savaitę. Gal tai bus katė? Gal matei naują filmuką? O gal perskaitei įdomią istoriją? Nupiešti gali bet ką, svarbu, kad būtų smagu;
šalia gali parašyti seneliams linkėjimą ar smagų pokalbį su tėvais. Miau, viskas tinka, juk tai tavo laiškas!
kai dėsi laišką į voką, kartu gali įdėti įvairių daiktų, kurie pradžiugins dar labiau! Tai gali būti viskas, ką nori perduoti seneliams, bet šiuo metu negali. Gal tai gražus rudens lapas? O gal anekdotas iš laikraščio? Tai gali būti net ir kryžiažodžių knygelė ar saldainis!

Kai sudėsi viską, ką nori parodyti ir pasidalinti su seneliais, išsiųsk laišką. Jis per kelias dienas pasieks tavo senelius ir tikrai juos pradžiugins.

Mrrr, jeigu patiks rašyti laiškus seneliams, štai ką gali padaryti toliau. Ar žinojai, kad gali susirašinėti laiškais su pasaulyje gyvenančiais žmonėmis? Taip jie tau papasakos, kokie gyvūnai pas juos gyvena, gal atsiųs medžių lapų ar gėlių, kokių dar nematei? Paprašyk tėvelių pagalbos, o daugiau informacijos rasi čia (EN, tinklapis) ir čia (EN, tinklapis).

Lekiu ir aš laišką rašyti! Įdėsiu ten plunksną, savo ūsą ir primiauksėsiu visą voką!
sekite mus