įdomu likti namuose. kūrybiniai užsiėmimai

Būti namuose savaitgalį gali būti smagu. Tačiau jeigu reikėtų pabūti dvi savaites ar ilgiau? Kai negali pasimatyti su draugais ir dauguma būrelių atšaukti, ką veikti? Kaip jau turbūt žinai, sunkiais laikais gimsta daug kūrėjų. Mrrr, surinkau tau daug smagių užsiėmimų. Lavinsime skaitymą, gamtos pažinimą ir kūrybingumą! Pamatysi, bus linksma!

Užsiėmimai trumpai
mažos, smagios istorijos
Miau! Čia (LT, tinklapis) rasi įvairių knygelių su trumpomis istorijomis. Knygeles gali parsisiųsti. Tada atsispausdinti ir sulankstyti. Šios knygutės telpa net į kišenę ir jos pilnos paveiksliukų. Tokių knygelių gali sukurti ir pats, kartu su mama ar tėčiu.
Pirma, išsirinkite temą, kurią norite išmokti. Pavyzdžiui, skirtingi medžiai. Iš baltų lapų pasigaminkite knygelę. Tada ant kiekvieno lapo surašykite skirtingus medžių pavadinimus. Pažiūrėkite internete kaip atrodo tų medžių lapai. O gal jie turi įdomių vaisių, kaip kaštonas ar ąžuolas? Nupiešk knygelėje lapus ir kaip tau šis medis atrodo. Mrrr, jeigu turi sudžiovintų lapų, gali juos įklijuoti! Kai bus pavasaris ar vasara, neškis šią knygelę su savimi. Taip galėsi vaikščioti miške ir bandyti atpažinti skirtingus medžius.

ieškoti, žaisti, atrasti
Nuostabi kūrėja čia (LT, tinklapis) sudėjo daug užsiėmimų, kuriuos galėsite atlikti kartu su šeima. Mrrr, kol viską įveiksite tai ir karantinas pasibaigs! Ką rasi dėžutėse? Knygelę vaikams, daug užduočių ir priemonių. Miau, ir idėjų, ką veikti su tėvais vakare!
Saldu, rūgštu, kas čia???
Pažaiskime su skoniais ir kvapais! Ar gali užsimerkęs (-usi) atpažinti skirtingus vaisius ir prieskonius? Pasiūlyk visai šeimai tokį žaidimą! Supjaustykite mažais gabaliukais skirtingus vaisius. Tada išsirinkite skirtingų prieskonių. Tikrai virtuvėje rasi jų daugybę. Miau, pradėkime! Vienas iš šeimos narių turi užsimerkti ir ragauti skirtingus maistus. Paragavęs turi atspėti, kas tai. Taip pat su prieskoniais. Vienas užsimerkia, kiti duoda jam pauostyti įvairių prieskonių. Pabandyk atpažinti kuo daugiau!

šiek tiek gamtos
Paukščiai išskrido, bet žvirbliai liko! Miau, ateina žiema ir vis mažiau paukščių už lango. Kol esi namuose, su tėveliais gali pagaminti inkiliuką. Tai toks namelis paukščiams, kuriame jie ras maisto. Mrrr, man labai patinka inkilai! Taip galiu žiūrėti į paukščius visą dieną!

Tau reikės: tuščios batų dėžės, spalvinimo priemonių, žirklių, lipnios juostos.
Pirma, tau reikės iškirpti apskritimą vienoje iš dėžės pusių. Paprašyk tėvelių pagalbos, juk meistrauti kartu daug smagiau. Kai viską iškirpsi, klijais ir lipnia juosta apklijuok dėžutę, kad paukščiams atskridus neatsidarytų. O kai viską suklijuosi, gali pagražinti dėžutę paveiksliukais, arba apklijuoti ją spalvotu popieriumi. Voilà (LT, tinklapis)!

Ar žinojai, kad daugumai paukščių negalima duoti lesti duonos? Jų skrandukai labai maži ir jautrūs, o nuo duonos jiems jį ima skaudėti. Jeigu į savo inkilą ar lesyklėlę nori įdėti maisto, tai tiks visos namuose esančios kruopos.

sekite mus