ar gerai plauni rankas? smagaus muilo gamyba

Mrr, neseniai mano žmogus mane paglostė! Visą dieną mano kailiukas taip skaniai kvepėjo. Pasidarė labai smalsu! Aš irgi taip kvepėti noriu, visada! Glausčiausi prie kojų, sekiojau žmogų. Pasislėpęs už sofos stebėjau, kur jis eina. Miau, prisliūkinau net iki vonios! Ir pamačiau, kad jis kažką su vandeniu daro. Tiek burbulų visur pasklido! Ėmiau su letena gaudyti burbulus. Miau, taip, tas pats kvapas! Mrrr, ėmiau murkti. Bet ką daryti? Aš vandens labai bijau, bet kvepėti noriu! Iš kur tie burbulai? Lekiu paklausiu katino kaimyno.

Užsiėmimai trumpai
kaip teisingai plauti rankas
Katinas kaimynas sakė, kad tie burbulai yra muilas. O muilas ir karštas vanduo – du geriausi draugai. Nuo jų pabėga visos bakterijos ir virusai. Taip jie saugo tave ir tavo draugus. Ir kvepia skaniai! Todėl labai svarbu plautis rankas. Bet ar žinai, kaip teisingai jas plauti?

Geriausia rankas plauti kuo dažniau. Panašiai kaip mes – katės. Tik prie ko nors prisiliečiame, iškart prausiamės. Mrrr, juk taip gera būti švarioms ir kvepiančioms! Rankas plauki bent 20 sekundžių. Taip virusas tikrai pabėgs. Kad būtų lengviau, kartu su tėveliais išsirinkite dainelę, kurią sudainuoti užtruktų tiek laiko. Kai plausi rankas, visada ją dainuok. Ir taip nuo pradžių iki galo! Būsi tikras, kad pakankamai ilgai plovei rankas. Taip pat, patikrink ar muilas padengia visas rankas. Turėtų atrodyti kaip tikros pirštinės iš daug burbulų!

eksperimentai
Nori pamatyti (EN, video) kaip bakterijos bėga nuo muilo? Įpilk į stiklinį dubenėlį vandens. Ten, kur mama salotas daro. Dabar, pribarstyk į vandenį daug pipirų. O dabar pabandyk įkišti vieną pirštą į vandenį. Pamatysi, kaip pipiras prilimpa prie piršto. Miau, taip ir bakterijos prilimpa prie mūsų rankų ir letenėlių, tik mes jų nematome.

Dabar pasiimk atskirą lėkštutę ir prispausk ten skysto muilo. Kai tai padarysi, įkišk pirštą į muilą. Miau, laikas vėl išbandyti pipirus! Pirštą su muilu įkišk į tą patį dubenėlį su vandeniu ir pipirais. Pamatysi kaip pipirai pabėgs nuo tavo piršto. Lygiai taip pat ir bakterijos bijo muilo ir nuo jo pabėga!

Miau, praustis yra taip smagu! Noriu papasakoti tau kaip pasigaminti muilo, kad ir tau būtų smagu. Tau reikės:

  • muilo pagrindo (jo gali rasti parduotuvėje ar vaistinėje);
  • patinkančio eterinio aliejaus;
  • guminės kepimo formelės.

Pašildyk muilą mikrobangų krosnelėje, kol jis ištirps. Tada įlašink kelis lašus aliejaus. Juk taip smagu, kai nusiplovus rankas jos kvepia! Tada, viską gerai sumaišyk ir šią košę makalošę pilk į formelę. Į muilą įdėk nedidelį žaisliuką. Gali naudoti „Kinder“ siurprizą ar „Lego“ dalelę. Kai muilas sustings ir tu plausi rankas, įsivaizduok, kad turi misiją – išgelbėti šį žaisliuką. Kuo dažniau ir ilgiau plausi rankas, tuo greičiau žaisliukas bus laisvas!

Mrr, aš jau žinau, kas tas kvepiantis dalykas. Tai buvo muilas! Man labai patinka! O tu jau žinai, kaip plauti rankas. Papasakok ir savo draugams!
sekite mus