edukaciniai užsiėmimai šeimai

Tiesa, dėl pandemijos ir kylančios grėsmės karantinuotis, namuose praleidžiame vis daugiau laiko su šeima. Tačiau, ne visada šis laikas būna kokybiškas ir kartais, to visai net nenorėdami, galime pradėti erzinti vieni kitus. Metu, kai vaikai vis dažniau lieka namuose, ypač svarbūs tampa empatiją bei socialinius gebėjimus skatinančios veiklos. Mrr, štai keli smagūs edukaciniai užsiėmimai visai šeimai:

Užsiėmimai Veiklos
mokomės pasakoti

Šarados puikiai lavins ne tik vaikų kalbėseną ir kūrybiškumą, bet skatins vaikus mąstyti kūrybiškiau, ieškoti vis naujų kampų ir formų, kaip pavaizduoti tam tikrą žodį. Įtraukite į žaidimą visą šeimą, taip vaikas ne tik turės sugalvoti įdomių ir suprantamų būdų pavaizduoti tam tikrą daiktą, bet ir įsižiūrėti ir atspėti, kaip tai daro jo artimieji. Šarados taip pat moko, kad dažnai gyvenime nėra vieno požiūrio taško ir visi gali turėti savo įsivaizdavimo ir matymo kampus. Tam, kad vaikas daugiau išmoktų, žaidimą galite suskirstyti temomis: gamtos stichijos ir gyvūnai; skirtingos sporto šakos; specialybės ir t.t.

Nenutrūkstama visų istorija. Tai ne tik puikus žaidimas, bet ir įrankis, padėsiantis išmokti ne tik pasakojimo subtilybių, įsiklausymo, bet ir mokys priimti kitų nuomonę ir išsireiškimą. Žaidimas skirtas ir visai šeimai, bet jį galite žaisti ir dviese. Istoriją galite dėlioti arba po vieną žodį, arba po pusę sakinio, visada paliekant netikėtos erdvės pratesimui. Kiekvieną kartą bandykite pakreipti istoriją kuo netikėčiausias keliais ir pasiduokite vidiniam savo pasakotojui. Mrrr, bus daug juoko, prižadu!

 

mokomės saviraiškos

Įvairios teatro rūšys – nepelnytai primirštas užsiėmimas, galintis tapti tikrai smagia veikla ne tik vaikams, bet tėveliams! Šešėlio teatro spektakliui galite iš anksto pasiruošti dekoracijas iš popieriaus, vis iš naujo ieškant kaip formos keičiasi šviesoje. Taip pat, jeigu naudojate stalinę lempą, galite padengti ją spalvotu popieriumi ir skirtingoms scenoms naudoti skirtingas spalvas. Internete taip pat gausu klasikinių pirštų pozų, kurios padės perteikti tam tikrus gyvūnus: staugiantį vilką, ausis kraipantį kiškį ar skrendantį taikos balandį. Išmokęs bent vieną gyvūną, vaikas vėliau galės išmokyti jo savo draugus, todėl ir grįžus po izoliacijos, bus lengviau vėl susibendrauti su kitais vaikais ir grįžti į normalią rutiną. Miau, namų sąlygomis galite susikurti puikų lėlių teatrą! Personažus galite pasigaminti iš skirtingų medžiagų: senos kojinės, kelių sagų. Taip pat galite naudoti ir popierių, bei viską, ką randate. Nebijokite paleisti savo fantazijos plaukus. Kai pasigaminsite lėles, galite sukurti joms aplinką, kurioje jos gyvena, dirba, valgo, mokosi. Pasitelkę lėles galite kartu su vaiku mokytis įvairių bendravimo įgūdžių, nagrinėti įdomias ar net sudėtingas temas. Vaikui taip pat bus drąsiau klausti sunkių klausimų, o linksma žaidimo forma padės greičiau suprasti atsakymus.

 

pažįstame kultūras

Kultūrų virtuvė. Kartą į savaitę pasigaminkite teminę maisto dieną, į kurią įeitų tam tikros šalies pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Gaminant maistą, leiskite vaikams susipažinti su naujais prieskoniais, skirtingomis daržovėmis ar gėrybėmis, kurių jiems, galbūt, dar neteko ragauti. Žinoma, visada galima žengti žingsniu toliau ir gaminant maistą ar jau valgant, pasikalbėkite apie tos kultūros papročius, išmokite kaip ta kalba pasisveikinti ar pasakyti aš tave myliu. Pasitelkę internetą, kartu su vaikais pasidomėkite kaip atrodo pasirinktos kultūros tradiciniai šokiai, apranga, o gal ten gyvena kokie egzotiniai gyvūnai, kurių nerasime Lietuvoje?

 

mokomės žaisti ir kurti su kitais

Ritmiškas plojimas. Susėskite ratu ir užsimerkite. Pirmas kelias minutes kiekvienas susikurkite savo plojimo ritmą. Kai vienas iš tėvelių duos signalą, pradėkite ploti savo ritmą, bandydami išlaikyti jį kuo ilgiau. Mrrr, po dar kelių minučių pamatysite, jog ritmas tampa vis panašesnis, tarsi susijungia į vienį. Šis pratimas parodys vaikui, kad visi žmonės yra susiję labiau, nei mums atrodo. Mes esame visi sujungti ir turime rūpintis vieni kitais. Nors kiekvienas žmogus gyvena (ploja) savo ritmu, šie persidengia ir ima skambėti panašiai.

Bendras piešinys. Šis žaidimas pabrėžia, kaip svarbu visiems sutarti dėl idėjos, prieš pradedant projektą. Pasiimkite baltą lapą ir nustatykite laiką, per kurį spręsite, ką piešite. O tada kartu užpildykite baltą lapą. Piešdamas, konstruodamas, lipdydamas vaikas ne tik lavina vaizdinį, loginį ir erdvinį mąstymą, bet ir pastabumą bei atmintį. Piešimas lavina pastebėti detales, skirtumus tarp daiktų, aptikti aplinkoje daug daugiau dalykų negu atrodo iš pirmo žvilgsnio.

 

sekite mus