ar gyvūnai gali užsikrėsti?

Kai prasidėjo virusas, per žinias kai ką išgirdau! Visą naktį blakstienų nesumerkiau! Ten pasakojo, kad yra užsikrėtęs tigras! Mrrr, tai beveik mano senelis! Nežinojau, ką daryti. Ar ir gyvūnai gali sirgti? Norėjau sužinoti! Miau, šokau pro duris ir nubėgau pas draugą mokslininką! Papasakosiu ir tau, ką sužinojau.

Sveikata trumpai
ar gyvūnai gali užsikrėsti?
Mokslininkai labai daug dirba, nes nori sužinoti, ar gyvūnai gali užsikrėsti virusu. Ir taip, deja, mano drauge, gyvūnai irgi gali sirgti! Na, bent jau katės ir šeškai. Mrr, kaip baisu! Visas pasišiaušiau ir man reikėjo pamiegoti. Kai pabudau, man draugas pasakojo toliau.

Ar ir tau įdomu? Dažniausiai gyvūnai virusą pasigauna nuo žmonių. Tačiau nereikia bijoti, jis mūsų nepražudo. Mes labai greitai pasveikstame. Ar galime užkrėsti tave? Ne, bet galime užkrėsti savo brolius ir seses. Kitus tos pačios rūšies gyvūnus.

Jau turbūt žinai, kad virusas keliauja kai žmogus čiaudo, koso ir labai garsiai kalba. Kitais žodžiais, virusas keliauja per mažus seilių darinukus, kurių pilna ore, tačiau tavo žmogaus akis jų nemato. Kadangi COVID-19 geriausiai išsilaiko ant lygių paviršių ir odos, ant mūsų kailiukų jis ilgai neišgyvena. Mrrrrr, dar vienas puikus dalykas, kodėl gera būti kate!

 

kaip gali mus apsaugoti?
eigu augini namuose šunį, tai vedžioti jį reikėtų su pavadėliu. Taip taip, aš žinau, kokie mieli šunys ir taip norisi juos išbučiuoti ir išniurkyti, tačiau geriau vengti kontakto ir bučinių su kitais šunimis ir žaisti tik su tais, kuriuos gerai pažįsti.

Juk žinai, kaip aš mėgstu, kai mano kailiukas būna švarus. Todėl plauki rankas prieš ir po žaidynių su manimi. O jeigu kažkas šeimoje prastai jaučiasi? Suraskite man draugą ar giminaitį, pas kurį galėčiau saugiai paatostogauti. O kai pasveiksite, mes vėl pasimatysime!

Mrrr, pasirodo ne taip ir baisu! Kaip gerai, kad pas draugą mokslininką atbėgau. Dabar žinau, kad žmonės manęs neužkrės. Galiu ir toliau linksmai žaisti.
sekite mus