ar galiu susirgti?

Apči! Miau, ar teko girdėti kaip katė čiaudi? Jeigu taip, tau labai pasisekė! Matai, mes beveik niekada nečiaudime. Nebent kai ūsai susipina! Katinas kaimynas sakė, žmonės dabar labai serga. Daug čiaudi ir kosti. Miau, noriu sužinoti ar vaikai gali susirgti. Juk jie geriausi mano draugai! Ar padėsi man?

Sveikata trumpai
ar vaikai gali susirgti koronavirusu?
Mano draugai paukščiai nuskrido pas visus gydytojus. Ir žinai ką jie pačiulbėjo? Taip, vaikai taip pat gali užsikrėsti. Taip, kaip gali sirgti gripu. Labai nuliūdau. Kas dabar žais su manimi? Kam galėsiu murkti? Mrrr, bet mokslininkai sako, kad vaikai tikri herojai. Jie stiprūs ir atsparūs. Nors gali užsikrėsti, bet rečiau nei suaugę. Miau, labai džiugi žinia!

Ir nors vaikų sergamumas nedidelis, jie greičiau pasveiksta, visko pasitaiko. Vaikai taip pat nešioja virusą. Ir nors gali jaustis gerai, gali netyčia užkrėsti kitus. O jei susirgtum, tai jaustųsi kaip peršalimas, kartais gali skaudėti pilvuką. Tad jeigu jautiesi keistai, iškart pasakyk mamai ir tėčiui. Taip greičiau pasveiksi ir neužkrėsi kitų.

 

rūpinkis kitais
Dabar jautiesi sveikas ir stiprus? Miau, pagalvok apie kitus. Kieme su tėveliais dėvėk kaukę. O gal eisi saldainių pirkti? Grįžus namo, plauki rankas. Virusas pabėgs ir nespės tavęs pagauti! O tu galėsi žaisti su manimi! Mrrr!

Mokslininkai man sakė, kad sudėtinga būna tada, kai nėra simptomų. Ką tai reiškia? Taip būna tada, kai turi virusą, bet jautiesi gerai. Todėl jeigu keliauji į mokyklą ar būrelį, važiuoji autobusu ar perki ledinukus parduotuvėje, būk kaip katė. Miau, mes visada labai atsargios!

 

kaip nesusirgti?
Aš labai noriu, kad nesirgtum. Visą dieną ratais po namus vaikščiojau. Galvojau ir sugalvojau. Mrrr, tu gali mokytis iš kačių! Mes katės - švaros profesionalės. Visada kvepiame debesėliais ir mėgstame daug praustis. Miau, žmonės prausiasi rečiau. Todėl aš vis galvojau, kaip tau padėti. Juk virusas labai bijo muilo! Žinau paslaptį, kaip geriau plauti rankas!

Rankas plauk dažnai. Kiek ilgai? Bent 20 sekundžių. Kad būtų paprasčiau, išsirinkite su tėveliais dainelę. Tokią, kuri tau patinka. Plaukis rankas iki dainelės pabaigos. Gal jau žinai kurią dainuosi? Padainuok man! Rankas plautis bus smagu! Mrr, nepamiršk kaukės kieme. Su ja būsi kaip herojus!

Plaudamas rankas bent 20 sekundžių, užtikrinsi, kad virusas neliks ant odos. O jeigu šalia nėra čiaupo? Ar muilo? Naudok specialų skystį. Dezinfekcinį. Jį rasi visur, kur keliausi: autobuse, mokykloje ir parduotuvėje. Nedidelį buteliuką gali turėti su savimi kišenėje ar kuprinėje. Mrr, būsi visada pasiruošęs kovoti su virusu!

Mrr, einu nusnūsti. O tu eik treniruotis plauti rankas!
sekite mus