geriausias ginklas – švarios rankos

Hmm, paukščiai turi sparnus. Katės – labai aštrius nagus. Šunys turi stiprius dantis. Miau, taip gyvūnai apsigina nuo priešų. Tai mūsų ginklai. Mrrr, vis galvoju. O kaip geriausiai žmogus gali apsiginti nuo viruso?

Sveikata trumpai
Mrr, koronavirusas labai bijo švaros. Todėl svarbu išmokti, kaip taisyklingai plautis rankas ir palaikyti higieną. Švarios rankos padės ne tik tau, bet ir kitiems žmonėms nesusirgti. Virusas pabėgs nuo rankų ir negalės keliauti toliau.

Plovimo laikas ir vandens temperatūra taip pat labai svarbu. Vanduo turi būti karštas ir net šiek tiek kandžiotis. Taip virusas tik dar labiau išsigąs. Rankas plaukis 20 sekundžių ir ilgiau. Dezinfekcines priemones gali naudoti tada, kai šalia neturi muilo ar negali iškart nusiplauti rankų. Jas turbūt matai parduotuvėse, autobuse ir dar daug kitų vietų mieste. Jos puikiai veikia, kai šalia nėra muilo.

 

kiek laiko plauti rankas?
Miau, ar matei kaip dažnai katės prausiasi? Prieš eidamos miegoti, po žaidimų su šeimininku, pavalgiusios – visada! Mums tikrai patinka būti švarioms. O kada tau reikia plautis rankas? Kai nusičiaudėji ar išsipūti nosį. Tada lašelių ant tavo rankų būna daugiau ir virusai ima šėlti! Taip pat kai išeini iš tualeto ir kai eini valgyti. Mrrr, ir grįžus iš lauko bei po žaidimų su gyvūnais.

Mrrr, mokslininkai sako, kad rankas plauti reikia bent 20 sekundžių. Kad būtų lengviau skaičiuoti, plaudamas rankas gali dainuoti mėgstamą dainelę. Kai ją sudainuosi – tavo rankytės bus tobulai švarios!

Kai plauni rankas, neužtenka pakišti jas po tekančiu vandeniu – reikia muilo. Išsimuilinus rankas reikia pasistengti nuplauti kiekvieną plotelį (EN, video). Labai daug bakterijų kaupiasi tarp mūsų pirštų. Tad kai muiluoji rankas, gerai išmuilink ir vietas tarp jų.

 

papildoma higiena
Miau, jau mokame plautis rankas. Bet ar žinai, kaip teisingai čiaudėti ir kosėti? Kai kitą kartą čiaudėsi ar kosėsi, daryk tai į alkūnės linkį. Tai toks judesys, tarsi bandytum uždengti visa ranka akis. Mūsų tikslas – kad kuo mažiau seilių lašiukų atsirastų ore. Juk virusas ten ir gyvena!

Rankų plovimas ir teisinga higiena leis tau kaip tikram herojui kovoti su virusu. Miau, jeigu matysi, kad kiti vaikai nesiplauna rankų, papasakok jiems! Būkite herojai kartu!
sekite mus